rejestracja domen rejestracja domeny rejestracja

 

 Dodaj do ulubionych  Ustaw jako startową

Domenyonline.pl - Rejestracja domen internetowych .pl i .eu

 

 ZALOGUJ

 Napisz do nas

 

 

1. Ile czasu trwa rejestracja domeny?

 

Wszystkie domeny są aktywowane w ciągu 24h od momentu zaksięgowania przez nas Państwa wpłaty. Aktywacja domen następuje tylko w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-18. Aktywną domeną można od razu zarządzać poprzez Panel Użytkownika serwisu domenyonline.pl

 

2. Mam domenę ale nie wyświetla się pod nią żadna strona?

 

Sama domena nie wystarczy, aby po jej wpisaniu w przeglądarce wyświetlała się strona WWW. Konieczny jest jeszcze serwer internetowy (np. serwer wirtualny www), na którym ta domena będzie pracowała. W serwisie domenyonline.pl mogą Państwo zakupić tylko domenę, natomiast serwer www muszą Państwo zakupić w innej firmie, która się w tego typu usługach specjalizuje - np. na strone www.netlook.pl

 

3. Co to jest cena rejestracji i cena odnowienia domeny?

 

Cena rejestracji domeny to koszt, jaki ponoszą Państwo przy pierwszym roku posiadania domeny. Cena rejestracji domeny jest ceną promocyjną i obowiązuje tylko w okresie wyznaczonym przez promocję, chyba że Cennik usług stanowi inaczej.

 

Cena odnowienia domeny to koszt, jaki ponoszą Państwo w 2 roku utrzymania domeny i kolejnych latach. Koszt odnowienia domeny jest zmienny i zależy od aktualnej ceny podanej w Cenniku. Koszt odnowienia domeny jaki obowiązuje za odnowienie danej domeny to koszt pobrany z Cennika utrzymania domen na 30 dni przed wygaśnięciem domeny. Jeżeli w czasie po między wygenerowaniem oferty przedłużenia domeny (30 dni przed jej wygaśnięciem) a momentem opłacenia przez Użytkownika domeny Cena odnowienia podawana w Cenniku ulegnie zmianie, zmiana ta nie będzie dotyczyła użytkownika, który otrzymał już swoja ofertę odnowienia domeny, o ile dokona on płatności w terminie ważności danej domeny.

 

4. Dlaczego nie mogę zmienić serwerów DNS w Panelu Użytkownika dla mojej domeny?

 

Zmiana serwerów DNS na które wskazuje domena jest możliwa tylko przy spełnieniu warunku, że domena na wprowadzanych serwerach DNS jest obsługiwana (posiada rekord SOA w strefie DNS). W innym przypadku system odpowie komunikatem o błędzie. Minimalna liczba serwerów DNS na które można przedelegować domenę to 2. Nie ustala się maksymalnej liczby serwerów DNS na których może być wpisana domena.

 

5. Czy ktoś mi przypomni, że moja domena wygasa?

 

30 dni przed zakończeniem aktualnego okresu rozliczeniowego dla danej domeny utrzymywanej przez Państwa w domenyonline.pl, zostanie wygenerowane przypomnienie o płatności, które będzie wysłane na adres e-mail zapisany w Państwa koncie billingowym (dostępne po zalogowaniu do Panelu Użytkownika). Adres e-mail w koncie billingowym może być inny od adresu e-mail podanego jako kontaktowy w sprawie obsługi domeny, niemniej proszę pamiętać aby był to adres aktualny. Firma o12.pl sp. z o.o. , operator domenyonline.pl nie bierze odpowiedzialności za niedostarczenie e-maila z powiadomieniem o wygasaniu domeny ze względu na błędny adres e-mail w systemie billingowym oraz za ewentualne konsekwencje wygaśnięcia domeny z powodu jej nieopłacenia w terminie i za skutki prawne tym spowodowane.

 

6. Jak zaktualizować dane abonenta domeny?

 

Aby zaktualizować dane abonenta domeny należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta domenyonline.pl - szczegóły w dziale Kontakt.

 

7. Sprzedałem domenę komuś innemu - co muszę zrobic?

 

Jeżeli domena została sprzedana lub z innego powodu zmienił się właściciel domeny należy niezwłocznie skontaktować się drogą e-mailową z naszym Biurem Obsługi Klienta, informując o tym fakcie. Nasi konsultanci wskażą Państwu kroki prawne jakie należy podjąć w tym wypadku. Zmiana abonenta nazwy domeny jest bezpłatna.

 

Jeżeli mają Państwo inne pytania, na które odpowiedź nie jest powyżej dostępna - prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta - szczegóły w dziale Kontakt.

© domenyonline.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej: Polityka wykorzystywania cookie.
domenyonline.pl Logowanie do systemu